کالکشن‌های جدید
پیشنهادهای ویژه Sale
لوفی‌مَگ Mag
برندها
جستجو بلاگ
دسته‌بندی وبلاگ
آخرین نظرات
بدون نظر

یک راهنمای کامل برای انتخاب کفش مناسب

نوشته شده در تاریخ8 ماه پیش 379

پوشیدن کفش

پیش از خرید کفش به کیفیت ساخت آن توجه کنید. چک کنید که بخش های مختلف آن از رویه گرفته تا پاشنه، آستر داخلی، زبانه و کفی کفش از چه موادی ساخته شده است. به استحکام دوخت ها و ماندگاری مواد مورد استفاده دقت کنید. اگر گفش دوخت مناسبی نداشته باشد بعد از مدت کوتاهی شل و گشاد خواهد شد و جلوه ی خوبی بر روی پای شما نخواهد داشت.

testing-shoes

پاشنه کفش باید مقاومت مناسبی داشته باشد

هدف اصلی از پوشیدن کفش، محافظت آن از پای شماست. اگر کفی کفش مقاومت مناسبی نداشته باشد و شما بر روی یک شی نوک تیز مانند یک میخ قدم بگذارید، ممکن است پای شما به شدت آسیب ببیند. دقت کنید که کفی کفش به اندازه کافی محکم و ضخیم باشد و از نفوذ اجسام خارجی به داخل کفش به خوبی جلوگیری کند.

اگر کفی کفش به رویه آن دوخته شده باشد، این کفش در مقایسه با کفشی که کف آن با استفاده از چسب به رویه چسبانده شده باشد، از کیفیت بالاتری برخوردار است. اگر از کفش در محلی مانند کارگاه ساختمانی که وسایل نوک تیز و خطرناک زیادی در آنجا وجود دارد استفاده می کنید، حتما از کفش هایی با کفی سخت و محکم که مخصوص این کار طراحی شده اند، استفاده کنید.

tips-for-buying-shoes

قبل از خرید کفش حتما آن را امتحان کنید

هنگام خرید کفش حتما آن را پوشیده و در فروشگاه قدم بزنید. بر روی یک صندلی بنشینید و انگشتان خود را تکان دهید تا مطمئن شوید که کفش برای شما تنگ نیست. هنگام راه رفتن دقت کنید که آیا کفش با پای شما جفت شده است یا گشاد است و از پای شما فاصله می گیرد. آیا کفش قوس پای شما را به خوبی پوشش می دهد و می توانید به راحتی با آن قدم بردارید؟

پای خود را داخل کفش تکان دهید تا مطمئن شوید که برچسب، قلاب، دوخت یا دکمه ای در داخل کفش پای شما را اذیت نمی کند.

سایز کفش را با دقت انتخاب کنید

کفش هایی را انتخاب کنید که اندازه ی آنها از همان ابتدا برای پای شما مناسب است. به سایز نوشته شده روی کفش زیاد توجه نکنید، اگر کفش تنگ است حتما سایز بزرگتر را امتحان کنید حتی اگر سایز آن از آنچه معمولا به پا می کنید بزرگتر باشد. تصور نکنید که کفش بعد از مدتی گشاد خواهد شد. اگرچه ممکن است برخی از کفش ها پس از مدتی استفاده، کمی گشاد تر و راحت تر شوند، این اتفاق همیشه رخ نخواهد داد. هر کفشی که می خرید باید از همان ابتدا برای پای شما کاملا راحت و مناسب باشد. اندازه و شکل پا در بین افراد مختلف متفاوت است. اگر یک کفش خاص برای یک شکل خاص از پا که با پای شما متفاوت است، طراحی شده باشد مطمئن باشید که شما هیچ وقت با پوشیدن آن کفش احساس راحتی نخواهید کرد. 

man-trying-on-shoes

در پایان روز کفش خریداری کنید

در طول یک روز معمولی، پای شما پس از راه رفتن کمی بزرگ می شود. اگر هنگامی که پای شما در بزرگترین حالت خود قرار دارد کفش را خریداری کنید خیالتان راحت خواهد بود که می توانید آن کفش را در تمام طول روز به راحتی بپوشید. اگر این امکان برای شما فراهم نیست که در پایان روز به خرید کفش بروید و باید در اوایل روز این کار را انجام دهید حتما قبل از آن مقداری ورزش یا دوی سریع انجام دهید. این کار همان تاثیری را بر روی پای شما دارد که فعالیت های روزانه در پایان روز بر روی پای شما خواهد داشت.

هنگام خرید کفش حتما جوراب به همراه داشته باشید

پوشیدن جوراب هنگامی که کفش جدیدی را امتحان می کنید به شما کمک می کند تا راحت تر کفش را بپوشید، علاوه بر این اگر کسی قبل از شما آن کفش را پوشیده باشد، جوراب از پای شما در برابر باکتری ها محافظت خواهد کرد. اگر ممکن است جوراب هایی را که می خواهید بعدا به همراه کفش بپوشید به همراه داشته باشید. به عنوان مثال اگر قصد خرید کفش های کوهنوردی یا کفش اسپورت را دارید باید از جوراب های ضخیم استفاده کنید. اگر می خواهید کفش مجلسی خریداری کنید باید جوراب نازک به همراه داشته باشید.

measuring-foot

از فروشنده کمک بگیرید

از فروشنده بخواهید تا طول و عرض پای شما را اندازه بگیرد. این کار را باید همیشه انجام دهید چون اندازه ی پای شما ممکن است در طول زمان تغییر کند. افزایش وزن و بارداری می تواند موجب ورم کردن پای شما و نیاز شما به کفش های بزرگتر شود. معمولا چنین تغییراتی دائمی خواهند بود.

در هر مکانی از کفش مناسب استفاده کنید

اگر در مکانی زندگی می کنید که بارش باران و سرما و یخبندان وجود دارد بهتر است از کفش های ضد لغزش و ضد آب استفاده کنید تا جلوی آسیب دیدگی احتمالی شما گرفته شود. اینگونه کفش ها را می توانید از فروشگاه های تخصصی که کفش های کاری را به فروش می رسانند، تهیه کنید. اگر قصد پیاده روی و گردش در طبیعت را دارید حتما از کفش های ساق بلند که به خوبی مچ پای شما را پوشش داده و محافظت می کنند، استفاده کنید. زبانه ی کفش هم باید ضخامت مناسبی داشته باشد و روی پای شما را کاملا پوشش دهد.

اگر هفته ای 2 تا 3 روز ورزش خاصی را انجام می دهید باید کفش تخصصی و مناسب آن را تهیه کنید. تفاوت بین کفش های ورزشی در نقاط فشار و مکان هایی هست که کفش دارای بیشترین انعطاف است. به عنوان مثال کفش های فوتبال در کف خود دارای میخ های مخصوص هستند که در زمین فرو می روند و مانع از سر خوردن ورزشکاران در زمین چمن می شوند در حالی که کفش های بسکتبال سبک و منعطف طراحی می شوند و مچ پای ورزشکاران را در هنگام پرش به خوبی محافظت می کنند.

shoes-for-everyone

برای حضور در محل کار از کفش مناسب استفاده کنید. چنانچه استایل کاری شما رسمی است از کفش های مجلسی چرمی استفاده کنید. اگر خانم هستید و دوست دارید با تیپ زنانه تری در محل کار حاضر شوید می توانید از نیم بوت، صندل های مجلسی و کفش های پاشنه بلند شیک استفاده کنید. کفش های لوفر و آکسفورد نیز برای استفاده در محل کار مناسب هستند. از کفش های اسپرت بهتر است در محیط کاری استفاده نکنید و از آنها به عنوان کفش روزمره یا هنگامی که برای یک دوره همی دوستانه به بیرون از منزل می روید استفاده کنید. کفش های اسپرت سفید به همراه یک شلوار جین زاپ دار می تواند یک استایل شیک و راحت را برای شما فراهم کند. اگر بیرون از منزل و در فضای باز هستید بهتر است از کفش های پاشنه بلند استفاده نکنید. پاشنه کفش ممکن است در خاک فرو برو و موجب زمین خوردن و آسیب دیدن شما شود.

در هنگام انتخاب کفش تلاش کنید تا کفش شما با لباسی که می پوشید همخوانی مناسبی داشته باشد. اگر کفش رنگی و چشمگیر به پا دارید، لباس خود را باید ساده تر و در یک رنگ انتخاب کنید. اگر کفش شما دارای زیور آلات براق است، کفش یا شلوار شما نباید براق یا دارای نگین باشد. کفش و لباس های شما نباید کاملا همرنگ باشد به عنوان مثال اگر لباس و کفش های شما کلا مشکی باشند، استایل شما در نهایت جذاب نخواهد بود. کفش خود را مناسب با فصل انتخاب کنید. اگر یک لباس خنک و نازک تابستانی به تن دارید بهتر است از کفش های سبک و رو باز تابستانی استفاده کنید. در فصل زمستان لباس های گرم و نرم خود را با یک جفت بوت گرم زمستانی است.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود | ثبت‌نام