کالکشن‌های جدید
پیشنهادهای ویژه Sale
لوفی‌مَگ Mag
جستجو بلاگ
دسته‌بندی وبلاگ
آخرین نظرات
بدون نظر

شیک پوشی و مدیریت هزینه ها

نوشته شده در تاریخ11 ماه پیش 609

لباس های خود را دسته بندی کنید

لیستی از فعالیت های مختلفی که به صورت منظم انجام می دهید و برای آنها نیاز به لباس دارید تهیه کنید. می توانید فعالیت هایی را که در یک هفته، یک ماه یا یک فصل انجام می دهید و لباس هایی که برای آنها نیاز دارید را لیست کنید. تمام لباس هایی را که در کمد لباس خود آویزان کرده اید را وارونه آویز کنید و هنگام انتخاب لباس لیست خود را در ذهن داشته باشید. بعد از مدتی کمد خود را بررسی کنید. لباس هایی که هنوز به صورت وارونه آویزان شده اند لباس هایی هستند که مدت زیادی استفاده نشده اند و احتمالا به آنها نیاز ندارید. 

برای تهیه لیست خود می توانید دسته هایی به این صورت داشته باشید: محل کار (رسمی و اداری)، دانشگاه (روزمره)، باشگاه (لباس ورزشی)، کنسرت (لباس شیک)، کلاس آموزش سفال و نقاشی (لباس های کهنه و رنگ و رو رفته)

این استراتژی به شما کمک می کند تا از خرید لباس های غیر ضروری که شاید خیلی کم استفاده شوند جلوگیری کنید. مثلا اگر خیلی کم پیش می آید تا به ساحل بروید قاعدتاً تعداد زیادی مایو خریداری نخواهید کرد.

اگر معمولا زندگی فعالی دارید و تیپ شما کژوال است، سعی کنید کمد خود را از لباس های راحت و اسپرت مثل جین پر کنید. هزینه ی اضافی صرف خرید کفش ها و لباس های رسمی که شاید به ندرت بپوشید نکنید. برخی از لباس ها ممکن است کم پوشیده شوند ولی می توانید آنها را نگه دارید. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

لباس مناسب برای مصاحبه ی کاری

لباس های مناسب برای مراسم رسمی مثل: عروسی، عزاداری، مراسم فارغ التحصیلی، مهمانی های رسمی

لباس یا اکسسوری های مناسبتی که ممکن است هر سال فقط در یک زمان خاص مثل عید نوروز یا شب یلدا از آن ها استفاده می کنید.

لباس های فرم رسمی مثل لباس رسمی قضات، وکلا و کارمندان ارتش

organize-your-wardrobe

فقط لباس هایی را نگه دارید که سایز مناسب و کاربرد زیادی دارند 

تمام لباس های خود را از تمامی کمدها و کشو ها در آورید. لباس ها را به دو بخش تقسیم کنید. لباس هایی که نگه می دارید و لباس هایی که نگه داشته نمی شوند. تک تک لباس ها را چک کنید، لباس هایی که برای فعالیت های ذکر شده در لیست شما کاربرد دارند و کاملا مناسب اندام شما هستند را نگه دارید. برای دسترسی سریع به لباس های مورد نیاز خود آنها را به ترتیبی که بیشتر استفاده می کنید، مرتب نمایید. برای اینکه تنوع مناسبی به لباس های خود بدهید لباس هایی را انتخاب کنید که دوست دارید ولی کمتر پوشیده شده اند و آن ها را با لباس هایی که بیشتر پوشیده می شوند به صورت ترکیبی بپوشید. با استفاده از این روش بدون هزینه کردن تنوع مناسبی به لباس های خود می دهید.

اگر لباسی را بیش از یک سال است که نپوشیده اید آن را نگه ندارید. اگر سایز لباس دیگر برای شما مناسب نیست و تنگ یا گشاد شده است، دارای لکه یا پارگی است نباید آن را نگه داشت. پس از جدا کردن لباس ها، آنهایی را که نمی پوشید را ببخشید یا بفروشید. 

لباس هایی را که می توان با کمی تغییر در اندازه یا رفو استفاده کرد را نگه دارید و از خیاط خود بخواهید تا آنها را تعمیر کند. لباس های زیر کهنه و جوراب های بدون جفت را دور بریزید. 

clothes-that-fit

لباس های مناسب برای اندامتان را خریداری کنید

قسمت های مختلف بدن خود را اندازگیری کنید و فرم بدن خود را مشخص کنید. فرم بدن شما مستطیلی، مثلث وارونه، سیب، گلابی یا ساعت شنی می باشد. پس از اینکه شکل بدن خود را مشخص کردید در مورد آن مطالعه کنید و لباس های مناسب آن آشنا شوید. لباس هایی را که مناسب شما هستند را امتحان کنید و از میان آنها بهترین ها را انتخاب کنید. لیست اندازه های خود را برروی گوش همراهتان نگهداری کنید تا بتوانید هنگام خرید از آنها استفاده نمایید، در این صورت شما می توانید همیشه و با خیال راحت لباس های مناسب خریداری کنید و هزینه های اضافی و نادرست جلوگیری کنید. برای اندامی که آرزوی داشتن آن را دارید خرید نکنید و خرید های خود را واقع بینانه و درست انجام دهید. لباس های شما باید کاملا راحت و مناسب اندام شما باشند.

از روی مد خرید نکنید

برای خرید استایل های کلاسیک و همیشه جذاب را انتخاب کنید و به دنبال مدگرایی نباشید. اگرچه استایل های ترند شده برای امتحان کردن جذاب می باشند ولی به سرعت نیز از مدافتاده و بلا استفاده می شوند. پول خود را با خرید ترندهای زودگذر هدر ندهید و به جای آن لباس ها و اکسسوری هایی را خریداری کنید که سال هاست محبوب هستند و حتی با تغییر مد نیز همیشه در بورس هستند. 

از استایل های کلاسیک و جذاب می تواند به کت بارانی بلند شتری، جین های تیره با برش مناسبو یک پیراهن مشکی ساده

لباس های شیک مناسب بیرون از منزل مثل بادگیر، سویشرت و کت به راحتی می توانند استایل شما را از ساده ی شما را تغییر داده و آن را جذاب تر نمایند. از پوشیدن لباس هایی که خیلی کوتاه، بلند یا گشاد هستند پرهیز کنید. لباس های پرچین، عجیب و غریب و آنهایی که پارچه طرحدار خیلی شلوغ دارند، اصلا مناسب نیستند.

match-your-clothes

در هنگام خرید به هماهنگی لباس ها دقت کنید

برای خرید لباس باید رنگ ها و مدل هایی را انتخاب کنید که به راحتی با هم ست می شوند و می توانید به دفعات از آنها استفاده کنید. لباس هایی که کاربرد چندانی ندارند و به راحتی ست نمی شوند کاربرد چندانی نخواهند داشت. به طور کلی لباس هایی که رنگ ساده ای دارند در مقایسه با لباس های طرحدار، راحت تر ست می شوند و از مد نمی افتند. لباس هایی با رنگ های مشکی، سورمه ای، خاکی، ای نفتی و سفید خریداری کنید. این رنگ ها به راحتی با تمام لباس هایی که در کمد لباستان دارید ست می شوند. نیازی نیست که همه لباس های شما همرنگ باشند، نکته اصلی این است که همخوانی و هماهنگی مناسبی بین آنها وجود داشته باشد. برای تنوع بخشیدن به رنگ های خنثی به جای استفاده از لباس های طرحدار به تنوع در بافت پارچه دقت کنید. اگر به یک رنگ خاص علاقه دارید لباس های خود را با همان رنگ در جنس های مختلف پشمی، ابریشم و بافت تهیه کنید. 

اگر لباس های خود را با رنگ های ساده انتخاب کنید راحت تر می توانید آنها را با هم ست کنید. معمولا لباس های طرحدار کیفیت پایینی دارند و بعد از چندین بار شستشو کمرنگ می شوند و پارچه ی آنها پود پود می شود. 

لباس های کم و باکیفیت خریداری کنید

همیشه در هنگام خریداری لباس های جدید، لباس های موجود خود را در نظر بگیرید و لباسی باکیفیت که می توانید برای مدت طولانی آن را بپوشید و به سادگی با لباس های موجود خود ست کنید، انتخاب کنید. به دنبال خرید رویه های شیک و ساده که به راحتی می توانید آنها را بر روی تیشرت ها و بلوز های خود بپوشید، باشید. برای انتخاب کفش از مدل های کلاسیک که برای پوشیدن با تیپ های مختلف مناسب است استفاده کنید.

اگر لباس قشنگی را دیدید که فقط با یک یا دو تا از لباس های شما ست می شود، آن را خریداری نکنید. شما با داشتن 20 بلوز، 10 شلوار، 5 دامن و دو شرتک می توانید حدود 340 تیپ مختلف برای خودتان طراحی کنید.

لباس هایی که زیاد پوشیده می شوند را باید از برندهای با کیفیت خریداری کنید. کفش، لباس های مناسب بیرون از منزل، زیرپوش و جوراب جز این گروه هستند.

stylish

اجناس مد روز را در حراج ها خریداری کنید

اگر کمد لباس شما شامل یک سری لباس شیک و ساده باشد به راحتی می توانید با استفاده از اکسسوری های ارزان قیمت آنها را جذاب کنید. از گوشواره های بزرگ، شال های طرحدار، کلاه های خاص یا جوراب های طرحدار استفاده کنید. به محض مد شدن یک استایل خاص برای خریدن آن اقدام نکنید و اواخر فصل آن را در حراجی ها بخرید.  یکی از خوبی های این روش این است که فرصت کافی برای تصمیم گیری دارید و بعد از چند ماه می توانید تصمیم بگیرید که آیا به خریدن آن لباس خاص هنوز هم علاقه دارید یا خیر. در آخر فصل برای سال آینده خرید کنید، اگرچه نمی توانید در همان فصل از لباس ها استفاده کنید ولی برای سال آینده چند دست لباس شیک و ارزان خریداری کرده اید.

در حراجی ها برای سال بعد خرید کنید. برای خرید لباس های تابستانه تا آخر تابستان صبر کنید، ممکن است تیشرت یا مانتویی که می خرید را نتوانید امسال بپوشید ولی سال آینده در همان ابتدای فصل لباس نو و شیکی برای پوشیدن خواهید داشت. در فروشگاه های بزرگ حتما اول اجناس تخفیف خورده را چک کنید، با دیدن قیمت پایین اجناس وسوسه نشوید و فقط چیزهایی را که احتیاج دارید را خریداری نمایید.

همیشه مرتب و پاکیزه باشید

لباس های خود را تمیز و مرتب نگه دارید تا همیشه خوش پوش به نظر برسید. هنگامی قرار دادن لباس در کمد لباس حتما آنها را آویزان کرده یا تا نمایید. لباس هایی چروک را حتما قبلا از استفاده اتو نمایید. لباس های لک شده را  را با استفاده از لکه گیر تمیز نمایید و فقط لباس هایی که برای خشک شویی مناسب هستند به خشکشویی ببرید.

اگر خودتان با هزینه ی کمتر می توانید لباس هایتان را شستشو و اتو نمایید، فقط در صورت ضرورت لباس ها را به خشک شویی ببرید. 

سعی کنید به سر و وضع خود برسید تا ظاهر شما و لباسهایتان همیشه مرتب به نظر برسد. اگر خانم هستید موهای خود را با سشوار صاف کنید و یک رژ لب مناسب استفاده نمایید. اگر آقا هستید موهای خود را با محصولات تقویت و حالت دهنده ی مو آراسته نمایید.

اگر به خودتان اعتمتد به نفس داشته باشید همیشه عالی به نظر خواهید رسید. به یاد داشته باشید پول هرگز نمی تواند برای شما خوش سلیقگی و یک استایل بی نقس فراهم کند. اعتماد به نفس کلید اساسی داشتن یک استایل و احساس خوب در مورد خودمان است.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود | ثبت‌نام